VERSENYJELENTÉS | F1 USA 2024

A Ferrari uralta az idei Amerikai Nagydíjat Austinban, miután Charles Leclerc nyert, Carlos Sainz pedig a második helyen végzett. A harmadik helyet Max Verstappen szerezte meg, akit Lando Norris 5 másodperces büntetése segített.

Norris ugyan az idei US GP-t az első helyről kezdte, de hamar elvesztette azt. A Verstappennel vívott párharc után egészen a negyedik helyre esett vissza, míg Leclerc kihasználva a káoszt, átvette az első helyet.

Az első kör után tehát a sorrend a következő volt: Leclerc, Verstappen, Sainz, Norris és Piastri.

A harmadik körben Hamilton letért a pályáról, ami miatt előkerült a Safety Car. Az újraindítás után azonban a sorrend nem változott.

A boxkiállások, ami az első pilótákat illeti, a 22. körben kezdődtek, miután Sainz kiállt a boxba kerékcserére. Leclerc és Verstappen is közvetlenül utána állt ki a boxba. A McLaren pilótái ezzel szemben késleltették a boxkiállásokat.

A korai boxkiállás kifizetődött Sainznak, aki sikeres aláhajtást hajtott végre Versatpepn, akinek a tempója nem volt olyan jó, mint a szombati sprintben.

A McLaren versenyzői a 32. és 33. körben hajtották végre a boxkiállásokat. Míg Piastri kissé magányos volt az ötödik helyen, addig Norris gyorsan elkezdte üldözni Verstappent.

Körülbelül 10 körrel a vége előtt sikerült jelentősen megközelítenie őt, de sokáig nem tudott támadni. A britnek az 52. körben sikerült, de a manőverét követően letért a pályáról, amiért nem sokkal később 5 másodperces büntetést kapott.

Leclerc eközben a győzelmet, idei harmadik győzelmét szerezte meg. Sainz a második helyével megerősítette a Ferrari dominanciáját.

A harmadik helyet Verstappen szerezte meg, aki Norris büntetése után visszatért a harmadik helyre. A holland a bajnokságban is növelte előnyét a brit előtt - előnye 57 pontra nőtt 5 futammal a vége előtt.

Piastri magányos versenyt futott, az ötödik helyen ért haza.

Russell, aki a boxutcából indult, erős futamot produkált, és a nagydíj végén meg tudta előzni Perezt, így a hatodik helyen végzett előtte. A nyolcadik Haas Hulkenberg lett, míg a fiatalok Lawson és Colapinto egészítették ki az első tíz helyezettet.

A következő futamra október 27-én Mexikóvárosban kerül sor.

Lewis Hamilton Mercedes - 1

Bármilyen kérdéssel forduljon hozzánk. Itt vagyunk az Ön számára, és készek vagyunk válaszolni.