ZÁVODNÍ SOURHN | F1 USA 2024

Ferrari ovládlo letošní Velkou cenu USA v Austinu, když Charles Leclerc vyhrál a Carlos Sainz skončil druhý. Třetí místo obsadil Max Verstappen, kterému pomohla pětivteřinová penalizace pro Lando Norrise.

Norris sice do letošní Velké ceny USA startoval z prvního místa, ale brzy o něj přišel. Po souboji s Verstappenem se propadl až na čtvrté místo, zatímco Leclerc využil chaosu a převzal první místo.

Po prvním kole tedy bylo pořadí následující: Leclerc, Verstappen, Sainz, Norris a Piastri.

Ve třetím kole Hamilton vyjel mimo trať, což způsobilo výjezd Safety Caru. Po restartu však zůstalo pořadí stejné.

Zastávky v boxech, pokud jde o přední jezdce, začaly ve 22. kole poté, co své mechaniky navštívil Sain. Leclerc i Verstappen zajeli do boxů krátce poté. Jezdci McLarenu naopak své zastávky v boxech odložili.

Brzká zastávka v boxech se vyplatila Sainzovi, který provedl úspěšný undercut na Versatpepna, jehož tempo nebylo tak dobré jako v sobotním sprintu.

Jezdci McLarenu si své odbyli v boxech ve 32. a 33. kole. Zatímco Piastri zůstával na pátém místě tak trochu osamocen, Norris začal rychle stíhat Verstappena.

Norris Verstappena dojel asi 10 kol před koncem, ale dlouho se mu nedařilo zaútočit. Britovi se to podařilo v 52. kole, ale po svém manévru vyjel mimo trať, za což byl krátce nato penalizován 5 sekundami (trest dostal za to, že nepovoleným způsobem získal výhodu).

Leclerc si mezitím dojel pro vítězství, své třetí letošní. Sainz potvrdil druhým místem dominanci Ferrari v Austinu.

Třetí místo obsadil Verstappen, který se po penalizaci Norrise vrátil na třetí místo. Nizozemec díky tomu zvýšil svůj náskok před Norrisem v šampionátu - jeho náskok se 5 závodů před koncem zvýšil na 57 bodů.

Piastri prožil osamocený závod, když dojel na pátém místě.

Russell, který startoval z boxové uličky, předvedl solidní jízdu a v závěru Velké ceny USA se dokázal dostat před Péreze a dojel před ním na šestém místě. Osmé místo a další body pro Haas získal Hulkenberg, zatímco první desítku uzavřeli mladíci Lawson a Colapinto.

Další závod se pojede 27. října v Mexico City.

Lewis Hamilton Mercedes - 1

V případě dotazů nás kontaktujte. Jsme tu pro vás a jsme připraveni vám odpovědět.