RACE REPORT | F1 Singapore 2024

A 2024-es Szingapúri Nagydíjat Lando Norris uralta. A brit 20 másodperccel verte a bajnokságot vezető Max Verstappent.

Az idei Szingapúri Nagydíj kvalifikációját Norris uralta, aki 2 tizeddel verte Verstappent. A McLaren pilótája aztán a pole pozíciót kihasználva megőrizte előnyét a nagydíj rajtja után is.

Az első körök után a sorrend a következő volt: Norris, Verstappen, Hamilton, Russell, Piastri, Hulkenberg és Alonso. Nyolcadik lett Lecelerc, aki csapattársához, Sainzhoz hasonlóan csalódást keltő kvalifikációt teljesített (mindketten a 9. és 10. helyre kvalifikálták magukat).

Hamilton volt az első az élmezőnyből, aki a 18. körben a boxba állt. Csapattársa, Russell nyolc körrel később cserélt gumit.

A figyelem azonban elsősorban Norrisra irányult, aki a 30. körben kissé nekiment a védőfalnak, de túlélte az incidenst. A McLaren pilótája egy körrel később (nem sokkal Verstappen megállása után) állt ki a boxba.

Leclerc és Norris volt az utolsó az élmezőnyből, akik boxkiállást hajtottak végre.

A 39. körben a sorrend a következő volt: Norris, Verstappen, Russell, Hamilton, Piastri, Sainz, Alonso, Leclerc.

Míg az élen a sorrend többé-kevésbé eldőlt, egyértelmű volt, hogy Piastri és Leclerc megpróbálja majd kihasználni a frissebb gumikat, hogy pozíciókat szerezzen.

Ez meg is történt, amikor Piastrinak sikerült mindkét Mercedes-pilótát megelőznie, hogy megszerezze a harmadik helyet.

Leclerc ugyanezzel próbálkozott, Alonso és Sainz volt a leggyorsabb. A monacói végül megelőzte Hamiltont, de már nem tudta tartani a lépést Russellel.

Közben Norris szerezte meg a győzelmet, Verstappen és Piastri előtt.

A következő helyeken Russell, Leclerc, Hamilton, Sainz, Hulkenberg és Perez végzett.

A futam végén Ricciardo futotta meg a leggyorsabb kört, ami miatt a korábban a leggyorsabb kört tartó Norris egy plusz pontot veszített.

Norris szezonbeli harmadik győzelmével 7 pontra zárkózott fel Verstappenhez képest. A holland most már 52 ponttal vezet.

Bármilyen kérdéssel forduljon hozzánk. Itt vagyunk az Ön számára, és készek vagyunk válaszolni.