ZÁVODNÍ SOUHRN | F1 Singapur 2024

Velkou cenu Singapuru 2024 ovládl Lando Norris. Brit porazil lídra šampionátu Maxe Verstappena o 20 sekund.

Kvalifikaci na letošní Velkou cenu SIngapuru ovládl Norris, který Verstappena porazil o dvě desetiny. Jezdec McLarenu pak využil pole position a udržel si vedení i po startu Velké ceny.

V prvních kolech bylo pořadí následující: Norris, Verstappen, Hamilton, Russell, Piastri, Hulkenberg a Alonso. Osmý byl Lecelerc, který stejně jako jeho týmový kolega Sainz prožil neúspěšnou kvalifikaci (oba se kvalifikovali na 9. a 10. místě).

Hamilton zajel do boxů jako první z lídrů v 18. kole. Jeho týmový kolega Russell měnil pneumatiky o osm kol později.

Pozornost se však soustředila hlavně na Norrise, který ve 30. kole lehce narazil do ochranné bariéry, ale incident přežil. Jezdec McLarenu pak zajel do boxů o kolo později (krátce po Verstappenově zastávce).

Leclerc a Norris byli posledními z předních jezdců, kteří absolvovali zastávky v boxech.

V 39. kole bylo pořadí následující: Norris, Verstappen, Russell, Hamilton, Piastri, Sainz, Alonso, Leclerc.

Zatímco pořadí na čele bylo víceméně rozhodnuto, bylo jasné, že Piastri a Leclerc se pokusí využít čerstvějších pneumatik k získání pozic.

To se také stalo, když se Piastrimu podařilo dostat před oba jezdce Mercedesu a obsadit třetí místo.

Leclerc se pokusil o totéž, přičemž nejrychlejší byli Alonso a Sainz. Monackému jezdci se nakonec podařilo předjet Hamiltona, ale na Russella už nestačil.

Mezitím si pro vítězství dojel Norris, následovaný Verstappenem a Piastrim.

Na dalších místech se umístili Russell, Leclerc, Hamilton, Sainz, Hulkenberg a Perez.

Ricciardo v závěru závodu zajel nejrychlejší kolo, čímž Norris, který předtím držel nejrychlejší kolo, přišel o bod navíc.

Norris svým třetím vítězstvím v sezóně snížil náskok na Verstappena o 7 bodů. Nizozemec nyní vede o 52 bodů.

V případě dotazů nás kontaktujte. Jsme tu pro vás a jsme připraveni vám odpovědět.