REPORTÁŽ ZO ZÁVODOV | F1 Španielsko 2024

Max Verstappen dominoval na Veľkej cene Španielska 2024 a opäť zvýšil svoj náskok v priebežnom poradí jazdcov.

Víťazom sobotňajšej kvalifikácie sa v Barcelone stal Lando Norris, čím potvrdil aktuálnu formu tímu McLaren. Max Verstappen skončil hneď za ním.

Samotný štart pretekov však najlepšie vyšiel Georgeovi Russellovi, ktorý sa zo štvrtého miesta okamžite dostal na prvé. Za Russellom nasledovali Verstappen a Norris. Russell sa na čele dlho neudržal, pretože ho čoskoro predbehol Verstappen.

Norris reagoval na zlý štart pretekov odložením svojej prvej zastávky, ale táto stratégia mu nakoniec nepomohla.

Verstappen kontroloval vedenie počas celých pretekov a Norris sa postupne posúval na druhé miesto. Jazdec McLarenu dokonca Verstappena v závere dostihol, ale žiadna dráma sa nekonala.

Interný súboj jazdcov Mercedesu o tretie miesto nakoniec vyhral Lewis Hamilton, ktorý získal svoje prvé pódium v sezóne.

Za štvrtým Russellom doplnil prvú päťku Charles Leclerc.

Norris zajazdil najrýchlejšie kolo pretekov.