RACE REPORT | F1 Hollandia 2024

Az F1-es Holland Nagydíj nem sok drámát kínált, a McLaren rajongói azonban ünnepelnek. Lando Norris 22 másodperces előnnyel nyerte első futamát a pole pozícióból Max Verstappen előtt, ezzel pályafutása második győzelmét aratta.

Szombaton Lando Norris nyerte a Holland Nagydíj kvalifikációját, jelentősen, több mint 3 tizeddel megelőzve Max Verstappent. Oscar Piastri és George Russell biztosította a második rajtkockát, míg Perez és Leclerc a harmadik sort.

A vasárnapi futam azonban nem indult jól a pole-ból induló Lando Norris számára, hiszen rögtön az első kanyarban elvesztette első helyét Max Verstappennel szemben. A brit reakcióideje nem volt rossz, de Max Verstappen az első kanyarban berohant és átvette a vezetést.

A McLaren második autójában ülő Oscar Piastri, aki eredetileg a harmadik helyről indult, szintén rögtön a rajt után veszített egy pozíciót George Russell javára. Charles Leclerc, Sergio Perez elé tudott kerülni az első kanyarban.

Norris a rossz rajt után is sok körön keresztül tudta tartani Verstappent, átlagosan 1,5 másodperces különbséggel. A 18. körben aztán a DRS segítségével Norris a lelátók nagy tapsa alatt elragadta a vezető pozíciót Verstappentől.

A 24. körben kezdődött az első boxkiállások sorozata az élen álló pilóták számára, a Ferrari Charles Lerclerc-et hívta ki egy friss szett kemény gumikért. Ennek a stratégiának köszönhetően Leclerc-nek sikerült Piastri és Russell elé kerülnie.

Később Piastrinak sikerült megelőznie Russellt, azonban nem volt meg a tempója ahhoz, hogy utolérje Lerclerc-et, aki a Ferrari hétvégi problémái ellenére elképesztő módon megszerezte a harmadik helyet.

Kicsivel több mint 20 körrel a vége előtt mindkét Mercedes-pilóta úgy döntött, hogy megáll egy friss szett lágy gumikért, remélve, hogy a végén jobb pozíciót szereznek. Ez azonban nem úgy sikerült, ahogyan azt elképzelték. E rossz döntés miatt Russell 2 pozíciót veszített, amit már nem tudott visszaszerezni, és csak a hetedik helyen végzett, Hamilton pedig egy hellyel mögötte ért célba.

Bármilyen kérdéssel forduljon hozzánk. Itt vagyunk az Ön számára, és készek vagyunk válaszolni.