VERSENYJELENTÉS | F1 Emilia Romagna 2024

A 2024-es Emilia Romagna Nagydíjat Max Verstappen nyerte meg, annak ellenére, hogy Lando Norris a futam végén rátámadt.

Max Verstappen, aki sorozatban nyolcadik alkalommal nyerte meg a kvalifikációt, megszerezte a pole pozíciót az Emilia Romagna Nagydíjra. A holland ezzel beállította a néhai Ayrton Senna rekordját.

Verstappen aztán kiválóan rajtolt Imolában, és megőrizte a vezetést. Az első hat helyen nem történt változás. Cunoda elvesztette hetedik helyét és visszaesett a kilencedikre, míg Hamilton Russell elé került.

Néhány versenyző már néhány kör után kiállt a boxba, köztük Alex Albon is. A szerelőknek azonban nem sikerült rendbe tenniük a körét, így újra a boxba kellett mennie, amiért 10 másodperces büntetést kapott egy nem biztonságos rajt miatt. Később feladta a versenyt. Verstappen fokozatosan növelte előnyét. Lando Norris volt az első az élcsoportból, aki a 23. körben a boxba hajtott. Közvetlenül Pérez mögött tért vissza a pályára, aki kemény gumikon indult, és a megállása után lelassította a többi versenyzőt.

Verstappen a 25. körben állt ki a boxba, őt követték a Ferrari versenyzői. Sainz a késői kiállása miatt Piastri mögé esett vissza, aki az első stint során végig üldözte őt. A leállások után ezt a pozíciót Leclerc vette át, aki el tudott húzódni Piastritól és elkezdte utolérni Norrist. Leclerc fokozatosan veszített tempójából, és a sikánban hibázott. A Verstappen és Norris közötti különbség azonban kezdett radikálisan csökkenni.

Norris végül egy másodpercen belülre zárkózott Verstappenhez képest, de támadásra már nem volt idő. A Red Bull pilótája lett tehát a győztes Imolában, a dobogót pedig Norris és Leclerc zárta.

Bármilyen kérdéssel forduljon hozzánk. Itt vagyunk az Ön számára, és készek vagyunk válaszolni.