RACE REPORT | F1 Austria 2024

A Mercedes versenyzője, George Russell lett az Osztrák Nagydíj meglepetésgyőztese, miután Max Verstappen és Lando Norris összeütközött.

A tavalyi évhez hasonlóan a 2024-es F1-es hétvége Ausztriában, a Red Bull Ringen egy szombati sprintfutamot is tartalmazott. Ennek győztese a Red Bull Racing versenyzője, Max Verstappen lett, aki ellenállt a McLaren mindkét pilótájának nyomásának.

A Red Bull pilótája aztán a fő futamra is megszerezte a pole pozíciót, amit kihasználva a rajt után az élre állt.

Verstappen ezt követően sokáig uralta a versenyt, ám a második boxkiállása kevesebb mint 20 körrel a vége előtt nem volt ideális, ami miatt csökkent az előnye a második helyezett Lando Norris előtt.

Norris a verseny utolsó szakaszában nagy tempót diktált, és üldözőbe vette Verstappent.

A két pilóta között ádáz csaták zajlottak, amelyek a 71. kör 64. körében csúcsosodtak ki. A 3-as kanyarhoz közeledve Verstappen védekező manővere érintkezéshez vezetett a két pilóta között, ami miatt mindketten a boxba kényszerültek javításra. Verstappen folytatni tudta a versenyt, de az ötödik helyre esett vissza, míg Norrisnak ki kellett állnia.

Ez lehetővé tette George Russell számára, hogy átvegye a vezetést, és ezt követően Oscar Piastri (McLaren) és Carlos Sainz (Ferrari) előtt megszerezte a győzelmet. Hamilton (Mercedes) és Verstappen egészítette ki az első ötöt.

A Haas csapat nagyon jó versenyt futott, pilótáik a hatodik (Nico Hülkenberg) és a nyolcadik (Kevin Magnussen) helyen végeztek.

Lando Norris McLaren DNF 64

Bármilyen kérdéssel forduljon hozzánk. Itt vagyunk az Ön számára, és készek vagyunk válaszolni.